האם הפכים באמת נמשכים?

בחיפוש אחר אהבה ויחסים רומנטיים, יש אמונה עממית כי ניגודים נמשכים. רעיון זה הופץ באופן נרחב בתרבות שלנו ואף שימש כבסיס לכמה סיפורי אהבה מפורסמים. עם זאת, האם זה נכון שאנשים עם אישיות מנוגדת נוטים יותר ליצור זוג מתמשך? המדע נותן לנו כמה תשובות.

המחקר מאתגר את מיתוס הניגודים המושכים זה את זה

במחקר שפורסם לאחרונה על ידי חוקרים בריטים, הרעיון כי "הפכים נמשכים" מופרך. להיפך, הם מצאו כי בני זוג בתוך זוג נוטים להיראות אותו דבר ולא להיות שונים. על ידי בחינת יותר מ -130 מאפיינים במיליוני זוגותהם מצאו כי לבני הזוג יש קווי דמיון ולא הבדלים.,

  • החוקרים ניתחו 199 מחקרים מהמאה הקודמת בנושא והשתמשו בנתונים מהביובנק הבריטי על כמעט 80,000 אנשים מהמין השני בבריטניה.
  • כ-82 עד 89 אחוזים מהמאפיינים שנחקרו, כגון נטיות פוליטיות, גיל יחסי המין הראשונים או הרגלי השתייה, חשפו דמיון בין בני זוג ולא הבדלים.
  • דעות פוליטיות ודתיות, הישגים חינוכיים וכמה מדדים של מנת משכל (IQ) היו בעלי מתאם גבוה במיוחד.

היוצא מן הכלל: Extroversion

עם זאת, חשוב לציין כי מחקר זה לא מצא מתאם עבור extroversion. משמעות הדבר היא כי אנשים מוחצנים נוטים בסופו של דבר עם מופנמים בדיוק כפי שהם נוטים עם אנשים החולקים את אותה תכונה. כתוצאה מכך, יש אישים מנוגדים אצל זוגות מסוימים שמושכים זה את זה.

באותו נושא :  חשיבות החמלה העצמית, איך להיות סלחני יותר כלפי עצמך

שלושה מאפיינים מנוגדים שנמצאו אצל זוגות מסוימים

למרות התוצאות הכלליות הללו, נצפו כמה מאפיינים מנוגדים בקרב זוגות מסוימים:

  • הכרונו הטיפוסי (מחזור שינה-ערות): משמעות הדבר היא שחלק מהזוגות מורכבים מאדם של בוקר ואדם של ערב.
  • הנטייה לדאוג אדם חרד יכול לפעמים ליצור מערכת יחסים עם מישהו רגוע יותר ופחות נוטה לדאוג.
  • קושי שמיעה אנשים עם שמיעה תקינה יכולים להיות במערכת יחסים עם אנשים עם ליקויי שמיעה.:

השלכות ממצאים אלה על המחקר הגנטי

ממצאים אלה יכולים להשפיע על המחקר הגנטי, שכן הם מאתגרים הנחות מסוימות. מאט קלראחד מעורכי המחקר אומר, "מודלים גנטיים רבים מניחים כי הזדווגות אנושית היא אקראית", אך תוצאות אלה מראות כי זה לא המקרה.,

הבנת ההשלכות על ילדיהם העתידיים של בני הזוג

בידיעה שבני זוג נוטים להיראות דומים, חיוני לשקלל מידע זה במודלים גנטיים כדי לחזות את המאפיינים הפוטנציאליים של הילדים שייוולדו לזוגות אלה. זה יכול לאפשר לחוקרים להבין טוב יותר כיצד תכונות מתפתחות ומועברות מדור לדור.

לסיכום: האם הכימיה של האהבה היא עניין של דמיון או ניגודים?

בעוד שתוצאות מחקר זה סותרות לכאורה את המיתוס לפיו "הפכים נמשכים", חשוב לציין כי לא מדובר בכלל אחד שמתאים לכולם. מערכות יחסים רומנטיות הן מורכבות וכל זוג הוא ייחודי. אישיות מנוגדת יכולה לפעמים לאזן ולשגשג יחד, אבל זה לא אומר שמערכת היחסים שלהם מבוססת אך ורק על ההבדלים ביניהם.

במקרים רבים, לבני הזוג יש קווי דמיון, במיוחד בכל הנוגע לאמונות, ערכים והרגלים. המשותף הזה יכול לעזור לחזק את הקשר ביניהם ולטפח מערכת יחסים בריאה ומתמשכת.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.