המפתחות למערכת יחסים רומנטית מוצלחת, 5 שאלות לשאול את השותף העתידי שלך

לעשות את הבחירות הנכונות כדי לסיים עם סיפור אהבה מספק הוא לעתים קרובות מסובך יותר ממה שזה נראה. לדברי המטפל האמריקאי סטיבן, זה חיוני לקחת את הזמן כדי לבחור את השותף הרומנטי שלך ולשאול שאלות ספציפיות כדי לקבוע אם מערכת יחסים זו שווה להמשיך. הנה חמש שאלות קריטיות שיש להתייחס אליהן עם בן הזוג העתידי שלכם על מנת לבנות מערכת יחסים חזקה ומאושרת.

1. האם בן זוגי לעתיד דואג לבריאותו הנפשית והפיזית?

הידיעה אם העתיד שלך משמעותי הוא לדאוג לרווחתם היא חיונית ליצירת מערכת יחסים בריאה ומאוזנת. בדיוק כפי שגופנו זקוק לתחזוקה מתמדת, כך גם מוחנו זקוק לטיפול ולתשומת לב. אם אתה נמצא בנוכחות מישהו שמבקש יותר עזרה מאשר אהבה, חשוב פעמיים לפני שאתה מתחייב למערכת יחסים כזו. כפי שהפסיכותרפיסטית ניקול פריור מציינת, חשוב להימנע מליפול לתסמונת האחות.

  • שאלו שאלות על הרגלי החיים שלהם וניהול מתחים.
  • שאלו כיצד הם דואגים לבריאותם הגופנית (פעילות גופנית, דיאטה וכו') ולבריאות הנפשית (ניהול רגשי וכו').

2. מהו סיפור האהבה של בן זוגי לעתיד?

חשוב להכיר את העבר הרומנטי של בן זוגך לעתיד על מנת להבין אותם טוב יותר ולקבוע אם הם מתאימים לך או לא. אם האדם שמולך מזלזל בבן זוגו לשעבר, מאשים אותו מבלי לחקור את עצמו, ייתכן שעדיף להתרחק.

  • גלה את הסיבות לפרידות בעבר.
  • הקשיבו היטב לאופן שבו הם מדברים על בני זוגם לשעבר ושימו לב אם הם מנסים כל הזמן להאשים אחרים או אם הם גם לוקחים את חלקם באחריות.
באותו נושא :  אלו הן הסיבות העיקריות שמושכות עכברים לביתכם

3. האם לבן זוגי לעתיד יש מעגל חברים קרוב וחזק?

מה שחשוב הוא לא כל כך מספר הקשרים החברתיים, אלא נוכחותם של חברים אמיתיים, תומכים ואכפתיים. אם התשובה היא לא, זה יכול להעלות שאלות לגבי היכולת של אותו אדם ליצור קשרים אמיתיים וכנים. כפי שאומרת המטפלת מרת מרנדולה, "החבר האמיתי הוא זה שמולו אתה יכול להראות את עצמך עירום".

  • גלה כיצד הם שומרים על החברויות שלהם: האם הם מבלים יחד, האם הם מחליפים חדשות קבועות, האם הם תומכים זה בזה בזמנים קשים?
  • שימו לב עד כמה הם חשובים לחברויות שלהם והאם הם יכולים למצוא איזון בין חייהם כזוג לבין חבריהם.

4. האם אנחנו באותו עמוד מבחינה מינית?

העלאת נושא המיניות חיונית כדי לקבוע אם אתה תואם בתחום זה. אם אחד רוצה לקיים יחסי מין מספר פעמים בשבוע בעוד השני מעדיף תדירות נמוכה משמעותית, או אם ההעדפות המיניות שלך אינן תואמות, יש חומר למחשבה. ד"ר סילבן מימון מתעקש על חשיבות התקשורת במיניות: "שתיקה מוחלטת הורגת לאט לאט את מערכת היחסים; להגיד הכל בלי להתחשב באחר זה לא מועיל".

  • גלה על הציפיות והרצונות של בן הזוג במונחים של רצונות, פנטזיות או גבולות.
  • להיפתח לנושאים אלה על מנת ליצור דיאלוג כן ובונה.

5. האם אני יכול להרגיש בטוח רגשית עם השותף העתידי שלי?

להרגיש בטוח במערכת יחסים פירושו להיות מסוגל לחלוק את המחשבות, הרגשות והסיפורים האישיים שלך ללא חשש משיפוט או השפלה. זהו קשר של אמון שיש לבנות בהדרגהלא תיבת סימון ואז תיבה לשכוח., התנהגויות כגון צעקות, השפלה הדדית או שימוש בכינויים לא מכבדים צריכות להיחשב כסימני אזהרה.

  • העריכו את תגובתו של בן הזוג העתידי שלכם כשאתם מעלים נושאים אינטימיים או רגישים יותר: האם הוא קשוב ואמפתי, או יותר נכון ביקורתי ולעגני?
  • כמו כן, ודאו שהתקשורת ביניכם תישאר מכבדת ואכפתית גם במקרה של חילוקי דעות.
באותו נושא :  מוצר הפלא במחיר של € 1

בסופו של דבר, התייחסות לחמש שאלות המפתח הללו עם בן הזוג העתידי שלך תאפשר לך להכיר אותו / אותה טוב יותר ולקבוע אם מערכת יחסים זו צפויה להתפתח בצורה חלקה. אל תשכח שתקשורת היאאינטימיות והקשבה הדדית נותרו עמודי התווך של מערכת יחסים רומנטית חזקה ומספקת.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.