זיהוי חבר רעיל, הסימנים שאינם מטעים

בחיי היומיום שלנו, אנו נתקלים באנשים שהתנהגותם וגישתם עלולה להזיק לרווחתנו. הם יכולים להיות נוכחים במשפחה שלנו, במעגל החברים שלנו, או במקום העבודה שלנו. אנשים אלה מכונים "רעילים", וחשוב לדעת כיצד לזהות אותם לפני שהשפעתם משפיעה לרעה על חיינו. הנה כמה סימנים ברורים לזהות חבר רעיל.

הם כל הזמן מבקרים

חבר רעיל נוטה בקרו את הבחירות שלכם, את הרעיונות שלכם ואפילו את האישיות שלכם. סוג זה של התנהגות יש את ההשפעה של הורדת ההערכה העצמית שלך יכול להוביל לתלות רגשית באותו אדם. היו ערניים להערות גנאי וחוזרות ונשנות, הן סימן חשוב למערכת יחסים רעילה.

הם מבקשים לשלוט

חבר רעיל ירצה לעתים קרובות לכפות את הבחירות והדעות שלו, עד כדי רצון לשלוט בהחלטות שאתה מקבל. אם הם הופכים תוקפניים או מניפולטיביים כאשר אתה לא מסכיםזה מצביע על כך שהם נמצאים במערכת יחסים רעילה.,

סוטים נרקיסיסטים, במיוחד חברים רעילים

הסוטה הנרקיסיסט הוא מקרה קיצוני של חבר רעיל. מאוד מפתה בהתחלה, הם יודעים איך להסתיר את הטבע האמיתי שלהם ולתמרן את הקורבן שלהם. הנה כמה התנהגויות אופייניות של סוטים נרקיסיסטים מהפגישה הראשונה:

  • הם מונופול על השיחה
  • הם מבקרים אחרים כדי להעריך את עצמם
  • הם יוצרים במהירות יחסי תלות רגשית
  • הם כל הזמן הופכים את היוצרות כדי לדרוש ממך דין וחשבון על מעשיהם.

הם קנאים ורכושניים

חבר רעיל יתקשה לקבל את העובדה שיש לך חברים או מערכות יחסים אחרות. הם עשויים לבקש להרחיק את האנשים סביבך, בין אם על ידי יצירת קונפליקט או על ידי ביקורת עליהם כלפיך. קנאה ורכושנות אינן תכונות בריאות במערכת יחסים ידידותית.

באותו נושא :  טיפים לא ידועים כדי לשמור על העצמאות שלך בזמן במערכת יחסים

הם מנצלים אותך

חבר רעיל עשוי לבקש לנצל את נדיבותכם, בין אם מבחינה כלכלית, חומרית או רגשית. אם לעתים קרובות אתה עושה להם שירות חד כיווני, מבלי לקבל שום עזרה בתמורה, ייתכן שהם ישתמשו בך כדי לספק את צרכיהם מבלי לדאוג לך.

הם גורמים לך להרגיש אשם

חבר רעיל הוא לפעמים מומחה לגרום לך להרגיש אשם. בין אם זה על ידי משחק בקלף הקורבנות או לשים את הבעיות שלהם על הכתפיים שלך, הם יצפו ממך להקרבה אינסופית ויגרמו לך להרגיש אשמה אם תסרב לעזור להם.

מערכת היחסים היא חד-כיוונית

בידידות בריאה, חילופי דברים ושיתוף הם המפתח. אם החבר שלך אף פעם לא מופיע כשאתה זקוק לעזרה או לאוזן קשבת, או אם הוא לא מראה שום אמפתיה כלפיך, ייתכן שאתה מתמודד עם אדם רעיל.

כיצד להגן על עצמך מפני חברים רעילים

כדי להימנע מליפול למלכודת של מערכת יחסים רעילה, חשוב לאמץ גישות מסוימות:

  • סמכו על האינטואיציה שלכם: אם אתם מרגישים לא בנוח לגבי התנהגות של מישהו, אל תהססו לקחת צעד אחורה
  • שמרו על גבולות בריאים עם האדם הזה: אם הוא מנסה לחצות את הגבולות האלה, הוא מאוד לא מסכים
  • אל תהססו לבקש עצה מחברים ובני משפחה, שאולי יוכלו לתת לכם נקודת מבט נוספת על המצב.

על ידי זיהוי סימנים של חבר רעיל, אתה יכול להגן על עצמך מפני מערכות יחסים מזיקות לרווחתך ולשמור על אלה מועילים לך.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.