למד לפענח את השפה הלא מילולית של בן זוגך, ולחזק את השותפות שלך

יחסי אנוש מבוססים במידה רבה על תקשורת, אבל חשוב לדעת שתקשורת היא לא רק מילים. ואכן, חלק גדול מהתקשורת שלנו כרוך בשפה לא מילולית, המורכבת מכל המסרים שאנו יכולים להעביר מבלי להזדקק למילים. בהקשר של מערכות יחסים רומנטיות, לימוד פענוח שפת הגוף של בן הזוג חיוני לשיפור ההבנה ההדדית, למניעת אי הבנות ולחיזוק השותפות בתוך בני הזוג. מאמר זה יגלה כמה מפתחות כדי לפרש נכונה את הסימנים הלא מילוליים של האחר המשמעותי שלך.

להבין את החשיבות של שפה לא מילולית בתקשורת

שפה לא מילולית כוללת מערכת של אותות כגון הבעות פנים, יציבה, מחוות וטון קול. מאסטרינג אלמנטים אלה של תקשורת יכול להיות לעזר רב הן בשליחת המסרים הנכונים לבן הזוג שלך בפענוח הכוונות והרגשות שלהם. למעשה, 70 עד 93% מהתקשורת שלנו תהיה לא מילוליתעל פי מחקרים שונים שנערכו בנושא.,

הסוגים השונים של שפה לא מילולית

מעבר להבעות פנים פשוטות ותנועות גוף מודעות, השפה הלא מילולית מכסה גם מיקרו-ביטויים לא רצוניים ואותות לא מודעים מה שיכול להעיד על הרגשות האמיתיים שלנו. לכן חשוב לשים לב לסוגים השונים של השפה הלא מילולית:

  • הבעות פנים: הן מאפשרות לנו לבטא את רגשותינו (שמחה, עצב, כעס וכו ') ואת רגשותינו באמצעות הבעות פנים.
  • תנוחות גוף ועמדות: האופן שבו אנו עומדים או זזים מספר לנו על מצב הרוח שלנו, הביטחון העצמי שלנו והרווחה הכללית שלנו.
  • מחוות: תנועת ידיים, מחוות הגנה או חיבה, סימני מתח וכו '. כל כך הרבה סימנים שחושפים את המצב הרגשי שלנו.
  • קשר עין: שמירה על מבט מתמשך נתפסת לעתים קרובות כסימן לכנות ואמון, בעוד הימנעות מהמבט יכולה להצביע על אי נוחות או הסתרה.
  • פרוקסימיקה: המרחב האישי שאנו נותנים לאחרים והמרחב שאנו מבקשים משקפים גם את רגשותינו ואת יחסינו עם אחרים.
  • Paralanguage: טון, נפח, קצב, מלודיה וביטוי של הקול הם גם אלמנטים שיש לקחת בחשבון כדי לפענח רגשות וכוונות.
באותו נושא :  5 שיטות חדשניות לטיהור וחיטוי ספוגי המטבח שלכם

התבוננו ופרשו את הרמזים הלא מילוליים של בן זוגכם

כדי לפענח ביעילות את השפה הלא מילולית של האחר המשמעותי שלכם, חשוב להיות קשובים ולקחת בחשבון את ההקשר שבו אותות אלה נפלטים. הנה כמה טיפים שיעזרו לך להבין טוב יותר את המסרים הלא מילוליים של בן הזוג שלך:

שימו לב להבעות פנים

הפנים של בן הזוג שלך הן חלון לרגשות שלהם. שלושת אזורי המפתח של הפנים הם העיניים, הפה והמצח. שימו לב לביטויי המיקרו שעוברים באזורים האלההם יכולים לפעמים לחשוף אי נוחות בסיסית, סיפוק או מתח.,

שקול יציבה ומחוות

שימו לב כיצד בן הזוג שלכם עומד: תנוחה סגורה (ידיים שלובות, רגליים יחד) עשויה להצביע על כך שהם מתגוננים, בעוד שתנוחה פתוחה (ידיים רפויות, רגליים מעט מרוחקות) מצביעה על גישה חיובית ונינוחה. באופן דומה, מחוות מסוימות יכולות לבגוד ברגשות נסתרים: אם האחר המשמעותי שלך נוגע בצוואר או בשיער לעתים קרובות, זה עשוי להיות סימן לעצבנות או מבוכה.

אל תתעלמו מחשיבות המבט

כאמור, קשר עין הוא בעל חשיבות עליונה בתקשורת לא מילולית. מבט חולף יכול להצביע על חוסר עניין, בעוד מבט יציב יכול להראות הקשבה כנה וקשובה. כך אל תהססו לנסות ללכוד את מבטו של בן הזוג שלכם להעריך את פתיחותם ומעורבותם בשיחה.

היו אמפתיים ומתחשבים בהקשר

חשוב לזכור שכל אדם הוא ייחודי ויכול לבטא את רגשותיו בצורה שונה. כדי לפענח ביעילות את הרמזים הלא מילוליים של בן הזוג, שימו את עצמכם בנעליו וחשבו על מסגרת ההתייחסות האישית שלו: רקע משפחתי, רקע תרבותי וכו'. כמו כן, אל תשכחו חשבו על ההקשר: אם בן הזוג שלכם מציג תנוחה סגורה בארוחת ערב משפחתית, ייתכן שזה פשוט בגלל עייפות או מתח, ולא בגלל חולשה עמוקה.

באותו נושא :  10 מיתוסים וטיפים כדי להצית מחדש את הלהבה

לכן, ללמוד לפענח את השפה הלא מילולית של בן הזוג שלך הוא חיוני כדי לחזק את השותפות ולשפר את התקשורת בתוך בני הזוג. על ידי שימת לב להבעות פנים, תנוחות גוף, קשר עין והקשר, תהיו בעמדה טובה יותר להבין באמת מה האחר המשמעותי שלכם מרגיש וחושב, ולבנות מערכת יחסים חזקה ומספקת.

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.