נקו את התנור עם סודה לשתייה ב-10 צעדים פשוטים

התנור הוא מרכיב חיוני במטבחים שלנו כדי לבשל את הכלים האהובים עלינו. כדי לשמור על מכשיר זה נקי ומתוחזק היטב, יש צורך לנקות כתמי שומן ונשפכים באופן קבוע. גלו כיצד לנקות את התנור שלכם עם סודה לשתייה בצורה יעילה וידידותית לסביבה על ידי ביצוע 10 השלבים הפשוטים הבאים.

שלב 1: אספו את החומרים והמרכיבים הדרושים

  • סודה לשתייה
  • מים
  • כפפות גומי
  • חומץ לבן
  • ריסוס
  • סמרטוטים

שלב 2: הוציאו את המדפים מהתנור

התחילו בהוצאת המתלים מהתנור והניחתם על עיתון או מגבת ישנה כדי למנוע לכלוך את רצפת המטבח. אל תשכחו להוציא פריטים אחרים מהתנור, כמו דפי אפייה או אביזרים אחרים.

שלב 3: הכינו משחת סודה לשתייה

מערבבים 12 cl של מים עם 79 גרם של סודה לשתיה כדי להפוך את הדבק. בהתאם לגודל התנור שלכם, תוכלו להתאים את הכמויות כך שיכסו קירות מלוכלכים.

שלב 4: מורחים את הבלילה על החלק הפנימי של התנור

לבשו כפפות גומי כדי להגן על הידיים. לאחר מכן, מרחו את משחת הסודה לשתייה על החלק הפנימי של התנור, תוך התמקדות בכתמים עקשניים והקפדה לא להתעלם משום אזור.

שלב 5: תנו לו לשבת לפחות 12 שעות

השאירו את ממרח הסודה לשתייה למשך 12 שעות לפחות או למשך הלילה לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

באותו נושא :  כיצד לבחור ולטפל בארגז הצרכים של החתול שלכם?

שלב 6: נקו את מתלי התנור

כדי לנקות את הסורגים, מלאו את האמבטיה במים חמים והניחו בה מגבות משומשות כדי להגן על פני השטח. אם הסורגים מלוכלכים מאוד, הוסיפו 60 מ"ל של סבון נוזלי ניטרלי ללא ריח למים החמים. תנו לסורגים להשרות לפחות שעתיים, ואז קרצוף אותם עם מברשת לפני שטיפה יסודית.

שלב 7: הסירו את משחת הסודה לשתייה

לאחר המתנה של 12 שעות, השתמשו במטלית לחה כדי לנגב את משחת הסודה לשתייה ואת השאריות שנתקעו בתוך התנור. לקבלת לכלוך מוטבע יותר, אתה יכול להשתמש מרית או מגרד, תוך הקפדה לא לשרוט את המכשיר שלך.

שלב 8: רססו חומץ לתוך התנור

מערבבים חומץ לבן ומים בחלקים שווים בבקבוק תרסיס, ואז מרססים את כל המשטח הפנימי של התנור. שלב זה יסיר את עקבות הבצק האחרונים וינקה את התנור בצורה יעילה יותר.

שלב 9: נקו את הכוס הפנימית של התנור

מכינים משחת סודה חדשה לשתייה ומורחים אותה על זכוכית התנור. השאירו אותו למשך כשלושים דקות, ואז הסירו את הבצק עם מטלית לחה או מגבת נייר.

אל תשכחו לשטוף היטב כדי למנוע פסים על הזכוכית!

שלב 10: נקו את דלתות התנור ואת ידיות הבקרה

לסיום הניקוי, מרחו מטלית מיקרופייבר לחה על החלק החיצוני של דלת התנור. לאחר מכן, הכינו תערובת של מים וחומץ לבן בחלקים שווים ורססו אותה על מטלית כדי לנקות את המשטחים החיצוניים של המכשיר, כולל ידיות הבקרה.

על ידי אימוץ שיטות עבודה מומלצות אלה על בסיס יומי, תוכלו לשמור על התנור שלכם נקי ובמצב תקין למשך זמן רב. אל תהססו לחלוק את השיטה הידידותית לסביבה והחסכונית הזו עם יקיריכם!

 

mm
פורסם על ידי Adam

כותב מתמחה במבחני אישיות, בדיקות IQ והערכות דומות עבור אתר אינטרנט מוכר.